Quantcast
Channel: Makeup Nindza
Viewing all articles
Browse latest Browse all 109

[GRUPNA RECENZIJA] ŠTO ODABRATI ZA TUŠIRANJE?

$
0
0
 photo Proizvodi_za_tusiranje_zpsp5nwjvgg.jpg

Iako je moja psorijaza u fazi mirovanja i trenutno mi ne zadaje neke veće probleme, šamponi za tijelo ipak su kategorija proizvoda na koju obraćam malo više pažnje od prosječnog kupca. Ne zato što su prosječni kupci nemarni i nezainteresirani već zato što je to toliko prozaična kategorija proizvoda da nitko tko ne mora ne obraća pažnju na njih. I to je sasvim u redu jer ni meni nisu pretjerano interesantni, posebice otkad sam se uvjerila da mi objektivno bolji sastav ne pruža nikakav bolji osjećaj na koži niti umanjuje svrbež nakon tuširanja. Mogu reći da sam zbog toga od potrage za savršenim šamponom praktički odustala i više ne očekujem previše, a upravo je ta prosječnost isprobanih proizvoda potkopala svaki moj pokušaj da na blog povremeno ubacim i ponešto o proizvodima za tuširanje (i realno, kog jarca da objavljujem post o jednom šamponu? :D). Zato vam danas pišem o tri šampona u jednom postu jer, tri je više od jedan, a ponekad je više bolje :)

 photo Rituals_Sakura_Foaming_Shower_Gel_zpsd7i2j48k.jpg
 photo Rituals_Sakura_Foaming_Shower_Gel_Ingredients_zpsnuh3v6g0.jpg

Rituals Sakura Foaming Shower Gel* - motiv za pisanje ovog posta došao je iz jednostavne činjenice da pred sobom u isto vrijeme imam tri različite teksture šampona - pjenu, gel i ulje, i budimo realni, s obzirom na moju sklonost prema običnim gelovima za tuširanje takva situacija će se ponoviti više nikad :D Dodatno me motivirala i činjenica da su sva tri proizvoda relativno nova (nova općenito ili nova na našem tržištu) i mislim da je ovo čisto jedan zgodan overview različitih tekstura, cjenovnih rangova i mirisa (koji su nam posebno bitni kada su šamponi u pitanju :)). Rituals pjena mi je prvenstveno praktična u odnosu na ostala dva šampona jer ju koristim i kao pjenu za brijanje s obzirom na to da je zaista guste teksture i ponaša se poput najbolje pjene za brijanje. Potrebno je istisnuti minimalnu količinu jer će se količina barem utrostručiti pa bi vam s te strane proizvod mogao biti isplativ. No, meni se to nije pokazalo pretjerano bitnim jer me miris jednostavno nije oduševio, a kod šampona mi, htjela ne htjela, miris igra veliku ulogu. Krema iz ove linije me s druge strane oborila s nogu i tijelo mažem svakodnevno (da, svakodnevno!), no mirisu pjene jednostavno nešto fali da bih izdvojila 65 kuna za njega. Također, nisam osjetila da mi njeguje kožu znatno bolje od prosječnih šampona, SLES se nalazi odmah na drugom mjestu, a to zajedno s mirisom čini kombinaciju zbog koje ga sama ne bih kupila.

 photo Le_Petit_Marseillais_kremasti_gel_za_tusiranje_zpsfaxjz9sc.png

Le Petit Marseillais kremasti gel za tuširanje - ako bih vam morala preporučiti isključivo jedan šampon iz ove skupine to bi jednostavno morao biti LPM krašuljak s karite maslacem i ekstraktom lista bagrema. Radi se o šamponu predivnog mirisa (molim vas, pomirišite ga ako inače volite Dove od karite maslaca, Dove od badema i sl.), guste kremaste teksture koja se lako pjeni, a u odnosu na preostala dva šampona ipak košta zamjetno manje. Također, u sastavu je na iznenađujuće visokom mjestu karite maslac što me veseli neovisno o tome što ne znam kakve je kvalitete maslac kojeg koriste, glicerin je na drugom mjestu odmah nakon vode, a SLS tek na začelju liste. Nisam primijetila nikakvo isušivanje, iako se zaista trudim samo strateška mjesta prati šamponom a ostatak tijela samo vodom. Ako niste ljubitelj orašastih toplih mirisa, u ponudi imaju varijantu s mirisom ruže (koju sam isto imala i bila mi je jako fina, neovisno što nisam ljubitelj ružinog mirisa u kozmetici) i jednu svježiju opciju u plavom pakiranju koju nisam isprobala pa vama prepuštam njuškanje i sud o mirisu :)

 photo Eucerin_ulje_za_tusiranje_zpsx9sld2mv.png

Eucerin pH5 ulje za tuširanje* - Eucerin je s druge strane šampon pri čijoj kupovini zasigurno ne razmišljate o opijajućim mirisnim notama jer od takvog šampona uglavnom očekujete nešto sasvim drugo - djelotvornost zbog koje ćete zažmiriti na jedan dosadan miris koji zapravo ne miriši na ništa. Meni je ovo pak jako drag miris jer me vraća u djetinjstvo kada mi je mama zbog psorijaze kupovala Eucerin kremu za lice iz pH5 linije, a u mojoj glavi to je jednostavno mirisa Eucerina kojeg jako volim. Ulja za tuširanje se zaista ne morate bojati jer se lako zapjene i isperu (barem bi trebali), a njega koju dobivate može biti karika koja je falila u vašoj dosadašnjoj njezi. Iz mog iskustva, proizvodi za tuširanje ne mijenjaju kožu niti su me ikada preporodili (vjerojatno i zato što mi 'obični' proizvodi za tuširanje nikada nisu posebno štetili) no korisni su ukoliko vam je koža suha ili pak patite od kožnih bolesti. Lagano hrane kožu, čuvaju hidrolipidnu barijeru, čiste jednako temeljito kao i šamponi agresivnijeg sastava, a od pomoći mogu biti i alergičnima na pelud jer nakon tuširanja ostavljaju film na koži i stvaraju svojevrsnu barijeru između kože i okoliša. Uz Uriage ulje za tuširanje iz Xemose linije koje odlikuje sve navedeno, i ovo ulje vam preporučujem ako ste u potrazi za jednim kvalitetnim primjerkom, posebno ako ste osjetljivi na SLS i SLES u sastavu jer ga od navedena tri proizvoda jedino Eucerin ulje nema :) Na koncu, ako me pitate za njegu, preporučujem Eucerin (no ne očekujte čuda od jednog šampona), a ako me pitate za miris, preporučujem LPM. Naravno, zbog subjektivnosti kada su u pitanju mirisi, uposlite svoje nosiće pri kupovini i odlučite za sebe, možda se vama baš Rituals više svidi! :)

Birate li šampone samo prema mirisu ili pažnju poklanjate i sastavu? Koliko šamponi utječu na stanje vaše kože tijela?

*PR uzorak

Viewing all articles
Browse latest Browse all 109